בובותרפיה הלכה ומעשה – קורס אינטנסיב

 

קורס אינטנסיב למטפלים!
בובותרפיה הלכה ומעשה

בהנחיית
סמדר קופר-קיסרי

 


המועדים הקרובים

מועד יולי 2019
ארבעה מפגשים בימי שלישי וחמישי 11/7/19, 9/7/19, 4/7/19, 2/7/19
בין השעות 09:00-14:00
המפגשים מתקיימים ביהוד

הרשמה למועד יולי 2019

 


למה דווקא בובות?

הבובה מאפשרת לנהל דיאלוג עם פנימיותו של המטופל ♦ “זה לא אני – זו הבובה” הבובה ככלי השלכתי רב עוצמה מאפשרת למטופל להעלות תכנים טעונים בצורה שמורה ומוגנת ♦ הבובה משמשת כקו-תרפיסטית במצבים של חסימה אצל מטופל ו/או בקשר מטופל-מטפל ♦ הבובה מתחברת ל”ילד הפנימי” ומתוך כך להומור ולחיוניות המסייעים במצבי דיכאון ודחק ♦ הבובה מסייעת למטופל לפתח את חוסנו האישי ולהתחבר ל”אני היוצר” שלו ♦ הבובה מאפשרת לפוגג התנגדויות

בקורס ייחשפו המשתתפים לעולם הבובות ככלי טיפולי. נבחן את יתרונות העבודה עם בובות במצבים ומקרים שונים, יוצג מודל “בובותרפיה” – מודל המשמש לפיתוח מיומנויות רגשיות ומודל “שלושת ממדי הבובה” – מודל המשמש בהערכה וביצירת התערבויות רגשיות עם בובות. הקורס יועבר בהתנסות חווייתית ותרגול של הכלים שילמדו וכולל התנסות בהפעלת בובות.


תכני הקורס

מבוא לתיאטרון בובות טיפולי בארץ ובעולם ♦ סוגי בובות והתאמתם לקהלי יעד שונים ♦ מודל שלושת ממדי הבובה ♦ מודל בובותרפיה ועבודה עם בובות חבר ♦ הבובה כקו-תרפיסטית ♦ סיפור השלכתי בשילוב בובות ♦ חוסן, טראומה ובובות

מפגש אחד יוקדש לבניית מספר סוגי בובות פשוטות המתאימות לאוכלוסיות מגוונות
הקורס כולל מקראה של חומרי הקורס


על המנחה

סמדר קופר קיסרי

M.A בדרמה וסיפור כאמצעי מרפא, אוני’ בר-אילן.

תרפיסטית בדרמה, סיפורים ובובות, חוקרת ומרצה בנושא הבובה ככלי טיפולי בכנסים ובמסגרות אקדמיות (מכללת תל-חי – שלוחת מג’אר, מכללת בית וגן, מכללת בית רבקה, אוניברסיטת חיפה ועוד).

מנהלת הכנס הארצי לבובה ככלי טיפולי בבית הספר לאמנות תיאטרון הבובות בחולון

יוצרת מודל “בובותרפיה“, מודל “שלושת ממדי הבובה“, יוצרת ומנהלת התכנית “מה עוזר כשקשה לי” – תכנית לפיתוח חוסן באמצעות בובות וסיפורים בשיתוף מרכז “משאבים” – מיסודו של המרכז לשעת חירום, המתמחה בעבודה בעת חירום ובפיתוח חוסן בארץ ובעולם. יוצרת התכנית “בובותרפיה לקשישים” – תכנית התערבות לגיל השלישי. מפתחת ערכת “בובעמיתים” לצרכים חינוכיים וטיפוליים.

זוכת הפרס על שם פרופ’ ואן הורן לשנת 2017 על חדשנות, יצירתיות ותרומה משמעותית לילדים בגיל הרך שעברו טראומה מאת מכון “חרוב” שבאוניברסיטה העברית.


עלות: 1,750 ₪
המפגשים יתקיימו ביהוד

לקבלת פרטים נוספים
מלאו את הטופס בקישור זה

או התקשרו לטלפון: 054-6332274


לא יכולים להשתתף במועד הקרוב?
קבלו עדכון כשיפתח מועד נוסף

אימייל:*

יפעת לב, דרמה תרפיסטית, ירושלים

 

 

 

 

 

 

 

 

 

“הקורס עזר לי להבין איך אני יכולה להשתמש בבובות בטיפול, חידד לי את היתרונות, איך תכלס עושים את זה, איך אפשר לבנות התערבויות עם בובות ואיך אני יכולה להשתמש בכלי המדהים הזה של הבובות ולהפוך אותו לפרקטי.

אני מרגישה שהרבה דברים התחדדו לי כמטפלת. המודלים שסמדר פיתחה מאפשרים לי היום להתבונן על קבוצה ולראות איך הבובות יכולות לסייע לי ולהיות חלק מהטיפול עם המטופלים.

אני ממליצה למטפלים, מנחי קבוצות ולאנשים שהבובות “מדגדגות” להם והם רוצים להבין מה אפשר לעשות איתם, להגיע לקורס.


 

ליאור רוזן סאלווה, דרמה תרפיסטית, קיבוץ רמת יוחנן

אני ממליצה על הקורס, הוא משנה תפיסה טיפולית, מפתח ומעמיק את ההתבוננות על התהליך הרגשי והפסיכו-חינוכי.

אני רואה חשיבות רבה בהכנסת קורס זה למקומות המלמדים ומכשירים מטפלים רגשיים ומרגישה כי התפיסה הטיפולית שלי כמטפלת בדרמה התעשרה והתרחבה בזכותו.

אני ממליצה לאנשי החינוך המיוחד: מורות וגננות על הקורס, אך בעיקר לאנשי הטיפול הרגשי באמנויות. אני חשה שזה קורס חובה. הוא עשיר בחומר תיאורטי ובידע מעשי נרחב מהשטח, מהארץ ומהעולם, שהמרצה סמדר קופר-קיסרי מביאה איתה.

עוד מדברי משתתפות הקורס


להרשמה


 

בובותרפיה הלכה ומעשה – מחזור רביעי – מרץ 2019
בובותרפיה הלכה ומעשה – מחזור שלישי – דצמבר 2018
בובותרפיה הלכה ומעשה – מחזור שני – ספטמבר 2018
בובותרפיה הלכה ומעשה – מחזור ראשון – יולי 2018

להרשמה