מדברי משתתפות הקורס “בובותרפיה הלכה ומעשה”

יפעת לב

“הקורס עזר לי להבין איך אני יכולה להשתמש בבובות בטיפול, חידד לי את היתרונות, איך תכלס עושים את זה, איך אפשר לבנות התערבויות עם בובות ואיך אני יכולה להשתמש בכלי המדהים הזה של הבובות ולהפוך אותו לפרקטי.

אני באה מהתחום של הדרמה-תרפיה ולמרות שזה חלק מהעולם שלי, היה לי חסר את הכלים הללו. השימוש בבובות היה יותר אינטואיטיבי ומועט מידי. סמדר הראתה לנו דרכים שונות וחידדה לנו את החשיבה שמאחורי הדברים בהקשר לשימוש בבובות בכלל ובהקשר הטיפולי בפרט.

זה כל כך כיף כשלומדים איך להשתמש בבובות בטיפול. שאפשר להפוך את הבובות מאיזו שהיא אהבה גדולה, לכלי מונגש למעשה ולשימוש יומיומי. כל הזמן הרגשתי שאני רוצה להשתמש בבובות ולא הבנתי איך אני עושה את זה מעבר לרגעים שקרו.

אני מרגישה שהרבה דברים התחדדו לי כמטפלת. המודלים שסמדר פיתחה מאפשרים לי היום להתבונן על קבוצה ולראות איך הבובות יכולות לסייע לי ולהיות חלק מהטיפול עם המטופלים.

אני ממליצה למטפלים, מנחי קבוצות ולאנשים שהבובות “מדגדגות” להם והם רוצים להבין מה אפשר לעשות איתם, להגיע לקורס.

(יפעת לב, דרמה תרפיסטית, ירושלים)

ליאור רוזן סאלווה

“הקורס סייע לי בחשיבה לגבי ההנגשה של הבובות עבור האוכלוסייה איתה אני עובדת, הן בבחירה מושכלת של הבובות והשימוש בהן והן בקבלת כלים פרקטיים ומעשיים לתהליך רגשי שניתן להעביר באמצעות הבובה, חיבור בין האינטואיציה לראש.

רכשתי ידע רב, הן מעשי והן מבחינת התוכן הרגשי והטיפולי. החשיפה בקורס למודלים השונים שבסיס ה”בובותרפיה” פתחו בפני עולם חדש של טיפול רגשי באמצעות הבובה. למדתי את יתרונות הכלי הזה וייחודיותו ביחס לכלים אחרים בתחום הטיפול בדרמה. קיבלתי כלים כיצד לתכנן טיפול רגשי לטווח רחוק וגם התערבות קצרת מועד עם בובות.

הדגשים על העבודה הקבוצתית והמודלים שפיתחה סמדר היו חדשים עבורי ופתחו בפני דרך התבוננות שונה. קיבלתי כלים פרקטיים לעבודה טיפולית, המשלבת בובות.

אני ממליצה על הקורס, הוא משנה תפיסה טיפולית, מפתח ומעמיק את ההתבוננות על התהליך הרגשי והפסיכו-חינוכי.

אני רואה חשיבות רבה בהכנסת קורס זה למקומות המלמדים ומכשירים מטפלים רגשיים ומרגישה כי התפיסה הטיפולית שלי כמטפלת בדרמה התעשרה והתרחבה בזכותו.

אני ממליצה לאנשי החינוך המיוחד: מורות וגננות על הקורס, אך בעיקר לאנשי הטיפול הרגשי באמנויות. אני חשה שזה קורס חובה. הוא עשיר בחומר תיאורטי ובידע מעשי נרחב מהשטח, מהארץ ומהעולם, שהמרצה סמדר קופר-קיסרי מביאה איתה.

תודה לסמדר על קורס מעשיר, מעניין, חוויתי ומאיר עיניים. הקורס פותח את הראש והלב ומצליח לחבר בין השניים בצורה יצירתית, מהנה ומעמיקה. אני ממליצה לכל אנשי הטיפול הרגשי לעבור את הקורס לפחות פעם בחיים. אני כבר מחכה להמשך”

(ליאור רוזן סאלווה, דרמה תרפיסטית, קיבוץ רמת יוחנן)

נורית גולדין שדה

“לאט ובעקביות נחשפתי בקורס לתועלות הרבות שניתן להפיק מהבובות לטובת אוכלוסיות מגוונות. הספקות שלי בנוגע ליכולת שלי לתפעל את הכלי התפוגגו. קיבלתי הרבה כלים יישומיים ופרקטיים שהודגמו ותורגמו ולכן, גם הופנמו בקלות. אני ממליצה על הקורס לכול מי שנמצא באינטראקציה של אנשים בסביבה חינוכית-טיפולית, ככלי התערבותי ליועצים, אנשי צוות חינוכי ואנשי טיפול.

תודה רבה סמדר. זכיתי ללמוד איתך. את יודעת לתווך את הכלים בגובה העיניים מבלי לוותר על עומק המידע שהועבר.”

(נורית גולדין שדה, בעלת חברת “גן החיות של נורית” העוסקת בהדרכה לגיל הרך באמצעות בעלי חיים וכלים יצירתיים, מכבים-רעות)

מלי בוניאל

“הקורס תרם לי מאוד, הוסיף לידע קודם ופתח ערוצים חדשים למחשבה. קיבלתי כלים יישומיים נוספים בתחום הבובות להתמודדות במצבי לחץ וחירום גם אצל ילדים וגם בקרב בגיל השלישי. נחשפתי לתכנים חדשים בנושא תיאטרון בובות טיפולי. הייתה למידה אינטנסיבית משולבת בהנאה.

תודה לך סמדר על ארבעה ימים של עושר אינטלקטואלי ויישומי”

(מלי בוניאל, גננת ומנחת התערבויות רגשיות באמצעות בובות לגנים בעוטף עזה, מושב ישע – חבל אשכול)


בובותרפיה הלכה ומעשה
קורס אינטנסיב למטפלים

המועדים הקרובים

מועד מאי-יוני 2019

ארבעה מפגשים בימי שישי 28/6/19, 21/6/19, 14/6/19, 31/5/19
בין השעות 09:00-14:00

מועד יולי 2019

ארבעה מפגשים בימי שלישי וחמישי 11/7/19, 9/7/19, 4/7/19, 2/7/19
בין השעות 09:00-14:00

לפרטים נוספים

בובותרפיה הלכה ומעשה – קורס אינטנסיב – מחזור רביעי – פברואר מרץ 2019

בובותרפיה הלכה ומעשה – קורס אינטנסיב – מחזור שלישי – דצמבר 2018

בובותרפיה הלכה ומעשה – קורס אינטנסיב – מחזור שני – ספטמבר 2018

בובותרפיה הלכה ומעשה – קורס אינטנסיב – מחזור ראשון – יולי 2018